^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 24 III 2024 r.

 

 1. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej zwiera w sobie syntezę dwóch wielkich tradycji: jerozolimskiej – z pełnym, chwały wejściem, w mury Świętego Miasta oraz rzymskiej – gdzie czytano w tym dniu opis Męki Pańskiej. Ta synteza stanowi istotny próg kolejnych dni Wielkiego Tygodnia, które mają być dla nas czasem naszego, nowego wyboru Jezusa Chrystusa, co potwierdzamy w czasie liturgii Wigilii Paschalnej odnawiając swoje chrzcielne przyrzeczenia. Maja to być dni budzenia się z religijnego letargu, wychodzenia z religijności tłumu, by coraz bardziej stawać się uczniami Jezusa, zdolnymi i gotowymi do osobistego opowiedzenia się po Jego stronie, z pełną akceptacją wymagań, jakie zawiera tajemnica Chrystusowej miłości objawionej poprzez mękę, cierpienie i śmierć na drzewie krzyża.
 1. Jutro, 25 marca, przypada 32 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie. Z racji obchodów Wielkiego tygodnia, w tym, roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie obchodzona w poniedziałek po oktawie wielkanocnej, czyli 8 kwietnia.
 1. We wtorek po Mszy św. zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. W środę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych.
 1. W czasie Triduum Istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwykłe warunki odpustu, spełnią następujące dzieła:
  1. w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu Przed tak wielkim sakramentem,
  2. w Wielki Piątek – pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej,
  3. w Wielką Sobotę – udział w liturgii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
 1. Porządek celebracji Triduum Paschalnego w naszej parafii.

- Wielki Czwartek - uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18:00.

- Wielki PiątekDroga Krzyżowa dla dzieci o godz.: 9:00 i dla dorosłych o godz.: 15:00,

Liturgia Wielkopiątkowa o godzinie 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Jest to także dzień pokuty i pojednania. Od godz. 8:00 do 12:00 i 14:00 – 17:30 można skorzystać ze spowiedzi świętej.

 

- Wielka Sobota uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej o godzinie 19:00 – jest to najważniejsza liturgia roku kościelnego (zachęcamy, aby przynieść ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).

Święcenie pokarmów odbędzie się w kościele od godz. 11:00 do 13:00 (co pół godziny). Tradycyjnie będzie można złożyć dar z koszyczka dla potrzebujących z naszej parafii.

 1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na funkcjonowanie naszej parafii.