^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą

X NIEDZIELA ZWYKŁA

9 CZERWCA 2024 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przypada 10. niedziela zwykła. Nie ma żadnej definicji opisującej rzeczywistość Kościoła, dlatego refleksja teologiczna mówiąc o Kościele odwołuje się do licznych obrazów biblijnych (Boża budowla. Winnica, rola Boża, owczarnia, Mistyczne Ciało Chrystusa). Niemal wszystkie podkreślają wymiar wspólnoty, mówią o ludziach wiary – i słusznie – w kategorii Bożej rodziny. Jeśli bowiem wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, jesteśmy jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, na drodze wiary jesteśmy siostrami i braćmi. Należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględnimy warunek, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Najpierw pyta: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? (Mk 3, 33). I sam odpowiada: Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mk 3, 35). To jest zupełnie nowe, niespotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny. 

 

  1.  Liturgicznej obchody tygodnia:

a) we wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

b) w czwartek, 13 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Dzień Fatimski o godz. 17:30 Droga krzyżowa, 18:00, różaniec, 18:30, nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusowego, 19:00 msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy do przynoszenia świec, które palimy podczas procesji po Mszy świętej; 

  1. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w niedziele o godz. 15:00, w soboty o godz. 16:30, a w tygodniu po Mszy św. 
  1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej. 
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary.