^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2 CZERWCA 2024 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada 9. niedziela zwykła. Starotestamentalny szabat z jednej strony był świętowaniem działa stworzenia, odwoływał się więc do :odpoczynku” samego Boga, a z drugiej – był pamiątką wyzwolenia z Egiptu. Natomiast niedziela chrześcijańska jest nade wszystko pamiątką dnia zmartwychwstania Chrystusa. Ta nowość niedzieli chrześcijańskiej znalazła swe potwierdzenie w przesunięciu dnia święta: Izraelici świętowali ostatni dzień tygodnia, natomiast my – chrześcijanie świętujemy pierwszy dzień tygodnia, bo to właśnie „w pierwszy dzień po szabacie” – jak mówi Ewangelia – Chrystus zmartwychwstał. Z tą świadomością sprawujemy Eucharystię w dzień będący pamiątką poranka wielkanocnego.
    Dziś odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godzinie 10:30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.
  1. Liturgicznej obchody tygodnia:

     a) w poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.

     b) w piątek, 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości, w tym dniu, nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

     c) w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Uroczystości Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Z powodu braku chętnych pielgrzymka do Kalwarii została odwołana.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej, prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. Natomiast w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. o godz. 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00.
  1. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w niedziele o godz. 15:00, w soboty o godz. 16:30, a w tygodniu po Mszy św.
  1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na funkcjonowanie naszej diecezji.