^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia parafialne 26.02.2023

1. Pasyjna, Niedziela Diakonii (Invocavit - Wzywać Mnie będzie. Ps 91,15)


Tekst 1.List Jana 3,8b       Ks. Andrzej Dyczek

 

Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.

1.List Jana 3,8b

 

1. Porządek nabożeństw:

 

   - 03.03.2023 r. - godz. 17:00 w ramach Światowego Dnia  Modlitw organizujemy nabożeństwo, które będą prowadzić kobiety. Gościem specjalnym będzie ks. Beata Janota. W tym roku nabożeństwo przygotowały kobiety z Tajwanu. Serdecznie zapraszamy. 

   - 05.03.2023 r. - godz. 10:00 Międzyrzecze, nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Będziemy tez zbierać ofiarę na Diakonie Kościoła. Serdecznie zapraszam.

 

2. Ogłoszenia:

   - 02.02.2023 r, - godz. 18:00 - próba chórku; godz. 19:00 chóru

 

Kancelaria parafialna w związku z zmianą lekcji w szkole  i zbliżającymi się  tygodniowymi nabożeństwami pasyjnymi ulega zmianie 

W poniedziałek od godz. 09:00 - 10:00 i od 16:30 - 18:30 

W środy i w czwartek od 16:00 -18:00.

Telefon 609 865 006

 

 

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Międzyrzeczu zaprasza swoich członków na spotkanie, które odbędzie się w Domu Strażaka w Międzyrzeczu Górnym 4 marca o godz. 14:00 

   Są wyłożone listy na pomoc dla Parafii w Katowicach- Szopienicach, która bardzo ucierpiała, a szczególnie jej mieszkańcy i lista ofiar dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. 

   Z okazji 100 lecia Diakonatu Eben - Ezer w Dzięgielowie w piątek 3 marca na godz. 17.00 w kościele  Eben - Ezer w Dzięgielowie odbędą się wykłady: 

1." Diakonat Eben - Ezer a społeczność godzin biblijnych" - mgr Maciej Oczkowski 

  1. " Diakonat Eben - Ezer a Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie" - redaktor Marek Cieślar

26 marca - będziemy podczas nabożeństwa gościć telewizję i będziemy nagrywać nabożeństwo telewizyjne, bardzo proszę by być na nabożeństwie i zachęcać swoich najbliższych.  

26 lutego - modlitwa o Ziemię Świętą 

Sytuacja: 

Ewangelicko-Luterański Kościół w Jordanii i Ziemi Świętej liczy 2,5 tys. wiernych w sześciu parafiach. 
Obejmuje terytorium Jordanii, Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Kościół usilnie pracuje na rzecz pojednania zwaśnionych narodów: żydowskiego i palestyńskiego. 
Kościół prowadzi szkoły, angażuje się w pracę diakonijną, zwłaszcza wśród uchodźców i osób, które doświadczyły przemocy ze strony sił zbrojnych Izraela. Celem wszystkich działań Kościoła jest budowanie lepszego jutra, zasypanie podziałów, życie bez nienawiści, nadzieja na przyszłość, która należy do młodych ludzi. W kulturze zdominowanej przez islam Kościół stara się wytyczać nową drogę równości i sprawiedliwości płci inwestując w rozwój i samodzielność kobiet. 

 

Prosimy Cię, abyś ochraniał swój Kościół w tej szczególnej Ziemi, który choć znikomy i o niewielkim wpływie, jest narzędziem Twojej Ewangelii w świecie rozbitym wojnami, niezrozumieniem i niszczycielskimi wyobrażeniami o doczesnej potędze imperiów. W Ziemi, gdzie okazywałeś swoją Moc i Potęgę, ale też cichą i delikatną siłę Łaski, stają naprzeciw siebie ludzie rozdzieleni wojskami, drutami kolczastymi, murami widzialnymi i niewidzialnymi.  
Prosimy Cię, aby nasze Siostry i Bracia żyjący w głębokiej diasporze pośród chrześcijan innych tradycji i ludzi różnych religii, potrafili czerpać z Twojego Słowa i Sakramentów siłę, aby twórczo i wiarygodnie komponować melodię o przebaczeniu, pojednaniu i zrozumieniu. 

Prosimy Cię o Twoją trzódkę, żyjącą pośród niepokojów na wzburzonym morzu świata, aby wytrwała przy Tobie i z Twoją pomocą była inspiracją oraz żywym świadectwem o Ewangelii Twojego Syna, a naszego Pana i Brata - Jezusa Chrystusa.

Amen