^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia parafialne 04.02.2024

2. NIEDZIELA PRZED POSTEM (SEXAGESIMAE - 60 DNI PRZED WIELKANOCĄ)


Tekst Hbr 3,15   Ks. Andrzej Dyczek

Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.

Hbr 3,15

1. Porządek nabożeństw:

- 11 luty 2024 - godz. 08:30 - nabożeństwo w Mazańcowicach; godz. 10:00 - w Międzyrzeczu

2. Ogłoszenia parafialne:

- w czwartek- próba chóru parafialnego- godz. 19:00

- 10 lutego w sobotę pragniemy zorganizować wycieczkę do Grodźca. Mamy zarezerwowane zwiedzanie zamku o godz.  10 i 12. Grupy mogą liczyć 20-25 osób. Pojechalibyśmy wspólnie. Koszt zwiedzania 20 zł dorośli i 10 zł dzieci. Polecam serdecznie. Zapisy u mnie

Czechy

Republikę Czeską zamieszkuje ponad 10 milionów mieszkańców. Zaledwie kilkanaście procent Czechów to chrześcijanie, a protestanci to 0,9 % całego społeczeństwa.
Kościół Ewangelicki w Republice Czeskiej posiada bogatą tradycję reformacyjną. W ojczyźnie Jana Husa działają dwa Kościoły ewangelickie należące do Światowej Federacji Luterańskiej:

Czeskobraterski Kościół Ewangelicki liczy 70 tysięcy wiernych. Podzielony jest na 14 senioratów (odpowiednik diecezji), w których funkcjonuje ponad 260 parafii. Jest to kościół, który nawiązuje do tradycji braci czeskich i gromadzi w swoich parafiach luteran i reformowanych. Kościół jest równocześnie członkiem ŚFL i Światowego Aliansu Kościołów Reformowanych.

Śląski Kościół Ewangelicki Augsburskiego Wyznania liczy 15 tysięcy wiernych zamieszkujących przede wszystkim Śląsk Cieszyński. Kościół posiada 5 senioratów (diecezji) i 20 parafii. Część parafian to Polacy z Zaolzia