^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia parafialne 15.10.2023

19. Po Trójcy Świętej


 Tekst Jr 17,14   Ks. Andrzej Dyczek

Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony.

Jr 17,14

1. Porządek nabożeństw:

- 22.10.2023 - godz. 10:00 - Międzyrzecze. Po nabożeństwie odbędzie się  Zgromadzenie Parafialne, podczas którego zostanie wybrana nowa Rada Parafialna i Komisja Rewizyjna.

2. Ogłoszenia parafialne:

- Dzisiaj pragniemy przedstawić listę kandydatów do Rady Parafialnej i Komisji Rewizyjnej.

Do Rady Parafialnej w porządku alfabetycznym kandydują:

1. Bathelt Renata

2. Dyczek Dorota

3. Fender Mariusz

4. Fender Robert

5. Kominek Artur

6. Kowalczyk Bronisław

7. Mikler Czesław

8. Mikler Małgorzata

9. Szafarz Renata

10. Wieja Edyta

11. Wieja Paweł

 Do Komisji Rewizyjnej kandydują:

1. Bebek Irena

2. Heller Ewa

3. Kowalówka Beata

4. Mikler Jan


- W środę- nauka konfirmacyjna 17:30 – klasa 8,. 18:30- klasa 7

- W czwartek- próba chórku i chóru parafialnego

- W piątek- spotkanie młodzieży o godz. 18:00

- Możemy jak co roku włączyć się w akcję Kromka Chleba, oraz Prezent pod choinkę dla najuboższych dzieci na Ukrainie, Rumunii i Białorusi

 

Holandia

Holandia - Królestwo Niderlandów zamieszkuje blisko 17,5 miliona mieszkańców. Rodowici Holendrzy to 78% społeczeństwa. Blisko 6% to migranci z Unii Europejskiej, a pozostałe mniejszości stanowią m.in. Turcy, Marokańczycy, Surinamczycy i inni.

Historycznie protestantyzm ukształtował Holandię i był ważnym spoiwem w Walce Zjednoczonych Prowincji z Hiszpanami. Niderlandy były oazą schronienia i religijnej wolności dla anabaptystów, menonitów i innych wyznań nietolerowanych w przeszłości tak przez katolików jak i samych protestantów. Aktualnie połowa Holendrów nie należy do żadnego wyznania religijnego. Najliczniejszymi wspólnotami są rzymscy katolicy, protestanci oraz wyznawcy islamu.

Kościół Protestancki w Holandii liczy ponad 1,73 miliona wiernych. Powstał z połączenia Kościołów reformowanych i luterańskich. Jest członkiem Światowej Federacji Luterańskiej oraz Światowego Aliansu Kościołów Reformowanych. Przez ponad 30 lat Kościół utrzymywał kontakty partnerskie z parafiami luterańskimi i reformowanymi w Polsce, co było okazją do spotkań dyskusyjnych, wymiany chórów, młodzieży i seminariów teologicznych.  Aktualnie współpraca istnieje już tylko pomiędzy pojedynczymi parafiami